D.U.K.

Dažnai užduodami klausimai

  • Kokia medienos džiovykla kokybiškiau džiovina medieną: - konvekcinė ar kondensacinė?

    Abejos  džiovyklos medieną džiovina kokybiškai, jei laikomasi nustatytų džiovinimo standartų. Kondensacinėje džiovykloje veikia du antipodiniai įrenginiai, t.y. šildytuvas ir šaldytuvas. Dėl šios priežasties kondensacinė džiovykla privalo veikti švelnesniu, t.y. lėtesniu rėžimu. Manoma, kad mediena džiovinama kondensacine džiovykla, džiūsta kokybiškiau.


    Tačiau konvekcnė džiovykla taip pat gali be problemų veikti švelniu kondensaciniu rėžimu, nežiūrint to, kondensacinė džiovykla veikti aštriu, t.y. konvekciniu rėžimu be žalos džiovinamai medienai, negali.


    Išvada – konvekcinė medienos džiovykla yra universalesnė.

  • Kokios būna medienos džiovyklos, kaip jos skirstomos?

    Jos yra dviejų tipų – konvekcinės ir kondensacinės. Skiriasi drėgmės iš kameros šalinimo būdais. Šiuos du tipus galima skirstyti į tipus, pvz.: vakuuminė, aukštadažnė ir kt. Tai tos pačios kondensacinės džiovyklos, tik su integruotom papildomom technologijom, spartinančiom drėgmės šalinimą iš džiovinimo kamerų.

  • Ar buna medienos, kurios drėgmė yra didesnė nei 100 proc.?

    Reiktų prisiminti, kas yra medienos drėgmė... MD = (ŠlMM- SMM)/ SMM; kai MD yra medienos drėgmė, ŠlMM yra šlapios medienos masė, SMM yra sausos medienos masė. Kitaip tariant, medienos tūrio vienete esančios drėgmės santykis su to sausos medienos tūrio mase yra medienos drėgmė. Jei padaugintume  šį skaičių iš šimto, turėtume medienos drėgmės procentinę išraišką. 


    Taigi, iš šios formulės seka, kad medienos tūrio vienete esant vandens masei didesnei negu sausos medienos masei, jos drėgmė bus didesnė nei 100 proc.

  • Dėl ko yra teigiama, kad medieną geriau yra džiovinti lauko sąlygomis?

    Nežinau, reikėtų klausti tų, kurie taip teigia. Paprastai lauko sąlygomis mediena išdžiūsta iki orsausės drėgmės, t.y. iki 18-25 proc. Iki baldinės, t.y. 8 proc. – nėra šansų. Be to, medienos džiovinimas lauko pašiųrėse yra faktiškai nekontroliuojamas, kas Lietuvos gamtinėmis sąlygomis ne visada yra taisyklingas.

  • Kas yra EMC?

    EMC, angl. Equilibriuim moisture content, reiškia pusiausvyrinį drėgnį. Tai nėra santykinė drėgmė, tai nėra medienos drėgmė. Tai yra nusistovėjusi medienos drėgnių pusiausvyra ant medienos paviršiaus per laiko momentą veikiant besikeičiančioms mikroklimatinėms sąlygoms, t.y. temperatūrai ar santykinei drėgmei, kas savitarpyje yra tiesiogiai susiję.

  • Kodėl, matuojant medienos drėgmę rankiniu drėgmėmačiu ši skiriasi nuo valdiklio parodymų?

    Kadangi valdiklis medienos drėgmę matuoja automatiškai su mikroklimatinėmis korekcijomis, ko paprastai neturi, arba jeigu turi, tai nepapankamą koregavimą, rankiniai drėgmėmačiai. Paklaidos atsiranda ir dėl kitų priežasčių.

  • Koks drėgmėmatis yra geresnis, adatinis ar liečiamas?

    Abu vienodai tikslūs ir geri, jei profesionalūs, tačiau jų panaudojimo tikslingumas yra skirtingas.

  • Ar galima medieną išdžiovinti ir greitai, ir kokybiškai?

    Ne, praktiškai neįmanoma, nebent reikėtų apsibrėžti, ką reiškia „greitai“ ir ką reiškia „kokybiškai“

  • Ar yra medienos džiovyklos specialistų kursai Lietuvoje?

    Ne, nėra. Kartais, neperiodiškai susidarius grupėms, UAB Lignumo servisas tokius kursus organizuoja.


Neradote Jus dominančio klausimo ir atsakymo? 
Parašykite mums ir mes Jums atsakysime!

Share by: